Concrete glider: construction, advantages and disadvantages

Betoonpurjekas on purjekas, mille kere on valmistatud betoonist. See on ebatavaline valik, kuid betoonist valmistatud purjekad on tegelikult olnud olemas juba aastakümneid ning neil on palju eeliseid traditsiooniliste purjekate ees.

Betoonpurjeka ehitamine algab spetsiaalse vormi loomisega, millele kantakse betoonkihid. Purjeka kere valmib betooni kuivamise järel ning seejärel saab hakata kere viimistlemisega. Viimistlemiseks kasutatakse tavaliselt epoksiidvaiku, mis annab kerele sileda pinnatöötluse ja kaitseb seda niiskuse eest.

Betoonpurjekatel on mitmeid eeliseid võrreldes traditsiooniliste purjekatega. Esiteks on betoon väga vastupidav ja tugev materjal ning seetõttu on betoonpurjekad väga vastupidavad. Betoonpurjekad on ka väga stabiilsed ja võivad taluda tugevat tuult ja suuri laineid. Kuna betoon on suhteliselt odav materjal, võib betoonpurjeka ehitamine olla märkimisväärselt odavam kui teiste purjekate ehitamine.

Kuigi betoonpurjekatel on palju eeliseid, on neil ka mõned puudused. Üks puudus on see, et betoon on suhteliselt raske materjal ning seetõttu võib betoonpurjeka juhtimine olla raskem kui teiste purjekate juhtimine. Samuti võib betoon puruneda, kui seda tabab tugev löök või kokkupõrge.

Kokkuvõttes võib öelda, et betoonpurjekad on väga unikaalsed ja neil on palju eeliseid võrreldes traditsiooniliste purjekatega. Kui olete huvitatud betoonpurjeka ehitamisest, peaksite konsulteerima kogenud paadiehitajaga, et saada nõuandeid ja abi ehitusprotsessi käigus.

Meie betoonpurjekas Alison on valmistatud Rootsis. Tõime ta Eestisse umbes 5 aastat tagasi ning oleme teda iga aasta järjest paremaks ehitanud.

Remondi käigus on jäänud alles põhiliselt kere, sõuvõll ja mastid (millest üks on juba remonditud).

Kui sind huvitab lugeda rohkem ehitusest, siis vaata meie vana blogi.

http://sy-bogga.blogspot.com/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *