Sõit hariliku betoonist purjekaga

See on betoonist paat, nii et kõikvõimalikud hirmud pehmest tallast ja kallitest riietest meil ei kehti. Meil on lihtne värk. Kontsakingaga on sul lihtsalt ebamugav. Minu poolest istu või paljalt :D. Harjukeskmises matkariides on väga okei. Matkasaapad, kroksid, plätud või paljad jalad on kõik väga sobivad. Kui keegi tuleb otse töölt ja närvid püstis, siis selle paneme vajadusel riidesse, söödame kõhu täis ja teeme ta korda :). Meil on lihtsalt selline koht.

Merel hakkab üldiselt jahe, nii et võta jope/fliis vms kaasa. Mul on ka alati midagi, aga 9-t jopet ei pruugi olla. Vee temperatuur on ilmselt 15-18, riietu sellele vastavalt ja arvesta, et on niiske (nagu jaanipäev, jope ja bikiinid on samas kotis). Põhimõtteliselt võib saada keset merd ujumispausi ka. 

Peale tohin võtta 12 külalist ja kaks meeskkonna liiget. Ei grammigi rohkem. Kui kõik tunnevad ennast absoluutselt ebakindlalt, siis võin tagavaraks ühe mehe kaasa võtta, aga ma arvan, et see pole vajalik .
Keegi 8st peaks pärast suutma ühe kai otsa kinni visata, siis saame ilusti hakkama. Ma usun, et meil nii palju hakkamist ikka on .

Paadi peal saab meil lihtsalt olla, süüa, juua, vetsus käia. Põhimõtteliselt võib ööseks ka jääda, aga ma võiks ette teada, et madrats valmis panna. 

Paat on meil kohati selline poolik, et Monte Carlo glamuuri veel ei leia, aga seiklusjutte maalt ja merelt leiab. 
Kord on meil ka üsna lihtne. Tule kuidas tahad, ole kuidas tahad. Tahad purje tõmmata, siis tõmbad. Tahad rooli, siis küsid. Tahad mitte midagi teha, siis teed mitte midagi… Kohe tükk aega järjest. 

Midagi läheb valesti või sõlme, siis on täiesti okei. Ei pea terve reisi käed põlvede peal istuma ja kõht sisse tõmmatud. Kui keegi tahab purjetamisest kuulata, siis ma panen oma grammofoni käima :). 

Nagu rääkisime, siis läheks umbes 19:00 välja (About noh). Kes tahab võib varem ka tulla sadamasse olemas. Ja 23:30 sihiks tagasi. Give or take. Päike loojub 22:30 umbes. Mere värk. Päikeseloojangut ma võtaks kuskil Aegna ja Naissaare vahel. Tegime sama Jaanipäeval. No oli mida vaadata. Tagasiteel näeb selge taevaga kuud tõusmas. 
“Kohustusliku programmi” ma jätaks pigem tripi algusse. Pärast paneks staffi tuppa ära, teeks teed ja muliseks niisama. Loojangu ajal kipuvad palju oma mõttesse vajuma. Ma laseks neil seal olla. Samas mõnikord on jutuvada pikk ja tore. Kuidas kujuneb. 

Auto saab jätta Lennusadama parklasse. Paat asub A1 kai ääres, suured sildid on väljas (mapsis on vist Muffmatkad tähistatud). 

Kes tahab võtab suupisteid kaasa. Puru on lubatud maha ajada :). Kes tahab võib minu poolest napsu ka võtta. Ma ise olen lenksus ja kaine kuni sadamasse tagasi jõudmiseni. Lõuatäie võin ikka võtta. Kes tahab ilusa öö puhul pärast edasi tiksuda, siis kõik on teretulnud. Ma jään nagunii laeva ja kiiret pole. 

Disclaimer: Ilm võib meie üritust mõjutada. Kui on rämetuul ja sajab, siis ole pointi minna kannatama. Siis võime minna meretaksoga või otse sadama sauna, midagi mõtleb ikka välja. 
Ilma teab 2-3 päeva ette enam vähem täpselt.