Kontakt

info@muff.ee
(+372) 515 4156

Muffist

Olen merehaige olnud ilmselt osaliselt ka lahkunud vanaisa ja vanemate tegevuse tulemusena. Vanaisa oli tegelikult Kalevi Jahtklubi liige. Minu teada olid tal tüürimehe paberid tegemisel. Väiksena mäletan jutte, kuidas Haapsalus olla käidud paatidega sõitmas. Suveti oli kombeks erinevat tehnikat välja võtta kuurist ja kokku panna hoovis. Ütle ühele tehnikahuvilisele poisile, et kuule, lähme vanaisa juurde paati kokku panema või sapakat välja lükkama… Mõned korrad viidi ka mere äärde, näiteks optimistiga, mis pandi kollase Iz kombi katusele.

Peres on meil 5 last. Mis siis, et nad suured kõik on, siis veeti meid väiksena Männiku karjääri ja kohta, kus täna on Tilgu sadam. No ja et marodööride karjal midagi teha oleks, siis vanemad võtsid kaasa ikka mõne madratsi või kummipaadi. Jah, ma olen sellest põlvkonnast, kellel polnud kiivrit rattaga sõites ja kes on lapsena on ise haamriga näpu pihta löönud ja asfalteerimismasina peal kõõlunud ja mopeedi mootorit õppinud isaga remontima ja mosse pagassis sõitnud, sest 7 inimest vajasid liikumist.

Esimesed paadid

Umbes 6 aastat tagasi ostsin oma esimese purjeka, kaks nädalat pärast lubade saamist käisin sellega üksi Aegnal. Jah, see on suur asi. Vahepeal oleme veel paar paati toonud siit ja sealt. Ikka kuidagi seiklustega. Elu on suveti rohkem või vähem ikka Lennusadamas olnud. 

Mõned aastad tagasi käis mingi krõks ära, et krt nüüd on süsta vaja. Muide, süst on sama asi, kui kajak. Nii siis, ostsin mõned odavmüügist ära teadmata asjast põhimõtteliselt mitte midagi. Peale seda, et kevadeti on käidud traditsiooniliselt kanuuga sõitmas. Igatahes süstad mulle külge jäid. Esimese hooga hakkasin sõpru lihtsalt vee peale vedama, hiljem juba ka võõramaid. Algul ettevaatlikumalt ja kalda ääres. Hiljem õppides ja harides ja varustust parandades vaikselt kaugemalgi. 

Paberitega matkajuht

Asjaolude kokkulangemisel oli 2020 aasta suvi suhteliselt vaba. Hea võimalus sukelduda rohkem sinna veematka maailma. Kevadel, kui õhk vabamaks läks, käisin tegin veetmatka juhi kursused läbi ja eksami ka. Nii et olen EKR4 tasemega veematkajuht. Paberitega ja puha! 

Täna sõidan World of Kayaksi WK 510-ga. Jube tehniline jutt, aga klaasriidest ilus tibukollane paat. Üks esimesi, mida WK selle mudeline tootis ja aitasime neid esimest kolme ka täiendada, et paremaks saaks. 
Selle väikse ajaga nüüd juba kolmas hooaeg jutti olen oma põhilise varustusega ikka Lennusadamas. Juurde on tekkinud kõvasti uusi sõpru ja tuttavaid ja muidugi erinevaid aluseid, millega vee peale minna. 
Korraldan ise matkasid ja käin aitan teisi. Hea meelega õpetan ja koolitan, sest mugavus ja turvalisus on ühe hea matka tugipostid.

Varustus

 Muffi varustustes on täna:

  • 5 süsta
  • 4 SUP-i lauda
  • betoonpurjekas
  • mõned aerupaadid

Lisateenused

Lisaks saab Muffi kaudu tellida ka meretaksot, merebriisi, kaatreid ja teisi purjekaid. Küsi julgelt lisa!

Tulge tutvuma!